10 секретів багатства, про які не пишуть у книгах
1. Кращий час для успіху. Немає кращого часу, щоб почати ставати успішним, швидко змінюватися і накопичувати багатство, ніж просто зараз. Те, як Ви проживаєте сьогоднішній день, визначає, яким Ви станете в майбутньому.
2. Дивіться вдалину. Коли Ви щось купуєте, завжди оцінюйте річ з точки зору довгострокового ефекту. Тобто дивіться не на те, скільки витратите формально, а яких ресурсів, яких вкладень це зажадає в майбутньому (не тільки фінансових, але й трудових або тимчасових).
3. Нездорове ставлення до грошей. Багато людей відчувають до грошей дві протилежні емоції - любов і ненависть. Люблять, тому що можна робити покупки і отримувати позитивні емоції. Ненавидять, тому що, коли їх не вистачає, виникає відчуття, що гроші контролюють їхнє життя. Якщо немає грошей, люди беруть у борг або кредит. Відмовтеся від емоційних покупок і кредитних карт.
4. Неправильне програмування. Більшість людей вважають гроші цінністю. Це не так. Гроші - це просто папірці. Якщо Ви ставите мету "Хочу мільйон доларів" - це безглуздо. Насправді ви кажете, що хочете купу папірців. Робіть так, щоб мета була реальною, а не просто хочете грошей. Саме тому багаті люди не тримають багатство у грошах.
5. Гроші vs цінність. Гроші ростуть самі, коли ми фокусуємося на створенні цінностей. Необхідно навчитися створити цінність, якої потребують інші. Тоді Ви будете заробляти хороші гроші. Чому багато людей, які виграли гроші в лотереї, швидко втрачали їх? Тому що не вміли роздавати і не створювали цінність.
6. Як не треба думати. Якщо Ваше оточення негативно ставиться до грошей, говорить, що гроші - зло, а багатство псує людей, підсвідомість програмується проти досягнення багатства. Такий підхід треба міняти.
7. Оцінка покупки. Одна з шкідливих звичок - те, що ми ніколи не рахуємо, скільки реально коштує покупка. Не знаємо, скільки годин роботи, енергії і сил змушені будемо вкласти, щоб дозволити собі ту чи іншу річ. Вбудуйте звичку оцінки покупки перш, ніж її здійснити. Подумате, скільки грошей Ви б заробили, шляхом грамотного інвестування цієї суми.
8. Використання грошей коштує грошей. За фінансові операції, які ми здійснюємо, беруть комісію. Багато людей не звертають на це увагу, але найчастіше це велика сума. Чи готові Ви взяти, і більше 15% робочого дня вбити даремно через те, що знімаєте гроші в чужому банкоматі?
9. Успішні люди не зберігають стан в грошах. Багаті люди мають активи, бідні - кредити, борги та зобов'язання. Потрібно зберігати стан в активах для того, щоб рятувати його від інфляції.
10. Інвестуйте в своє навчання. Навчання - найцінніший Ваш актив. Напрацьовуючи нові навички, Ви можете більше заробляти. Або навчитися навичкам бізнесу, і зробити так, щоб заробляли не Ви, а інші заробляли Вам.