15 речей, які роблять нас дурнішими

29.11.2012 21:24

1. Перегляд реаліті-шоу. Австрійські вчені провели дослідження, учасникам якого запропонували подивитися реаліті-шоу, і відразу ж пройти тест на перевірку знань. Учасники, які дивилися реаліті-шоу, справилися з тестом гірше тих, хто його не дивився.

2. Цукор. Постійне вживання цукру протягом більше 6 тижнів уповільнює роботу мозку, утруднює запам'ятовування і навчання. (Каліфорнійський Університет).

3. Одночасне виконання декількох дій. Людям, які використовують кілька електронних засобів одночасно, важко зосередитися, контролювати свою пам'ять і переключатися з однієї справи на іншу. (Стенфордський університет).

4. Жувальна гумка. Її жування погіршує короткочасну пам'ять, а саме впливає на запам'ятовування послідовності і відмінних рис. (Кардіффський університет)

5. Ожиріння. Кентський університет досліджував понад 100 осіб, які страждають ожирінням до того, як їм була зроблена операція по зменшенню об'єму шлунку. До операції їх пам'ять була нижче середнього. Однак через 12 тижнів після операції результати їх тесту покращилася і стала в межах норми для дорослих людей.

6. Порушення добового ритму організму (часто в зв'язку зі зміною часових поясів). Вчені університету міста Берклі змінювали режим сну хом'яків кожні 3 дні протягом місяця. У результаті з'ясувалося, що у хом'яків стало вироблятися на 50% нейронів менше, ніж при нормальному режимі сну.

7. Фтор. Вчені з'ясували, що у дітей, що живуть в районах з високим вмістом фтору, рівень IQ значно нижче, ніж у тих, хто живе в районах з низьким вмістом цієї речовини. Фтор міститься у багатьох джерелах питної води. (Медичний журнал Environmental Health Perspective)

8. Наради. У сучасному світі наради вважаються звичною справою для ефективної роботи. Проте вчені Віргінського коледжу виявили, що групові збори знижують прояв розумових здібностей, особливо у жінок. Будь це обговорення вироку декількома суддями або коктейльна вечірка - все це групове оточення, яке значно впливає на здатність вирішення проблем.

9. Тілесні покарання в дитинстві. У ході масштабного дослідження було виявлено, що причиною більше 5% всіх розумових порушень є шльопання або інші форми тілесного покарання в дитинстві. Такі покарання призводять до зниження рівня розумового розвитку та розумового порушення. (Університет Манітоби).

10. Презентації PowerPoint. За твердженням командувачів армії США, презентації PowerPoint роблять людей дурнішими. Програма Microsoft не сприяє обговоренню, критичного мислення та общуманному прийняттю рішень.

11. Пасивне куріння. Крім інших численних шкідливих впливів, воно знижує рівень IQ і успішність у школі у дітей, які постійно йому піддані. (Мічиганський університет).

12. Стрес. Стресова ситуація сприяє скороченню зв'язків між нейронами мозку і викликає сплутаність в оцінці послідовності подій. Накопичений стрес викликає скорочення сірої речовини в передлобної частини кори головного мозку і знижує здатність зберігати і відтворювати інформацію. (Yale Stress Center).

13. Снодійне та антидепресанти. Постійний прийом цих лікарських речовин украй шкідливий. Вони можуть викликати втрату пам'яті (навіть амнезію), недоумство і думки про суїцид. А у тих, хто приймає обидва препарати відразу - уповільнення роботи ЦНС. (Американська асоціація пенсіонерів).

14. Дефіцит йоду. Наш організм потребує в невеликій кількості йоду. Однак надзвичайно важливо, щоб він був ще до народження. У внутрішньоутробному періоді дефіцит йоду може призвести до серйозних фізичних і розумових порушень. У дорослої людини нестача йоду може призвести до скорочення рівня IQ. (Видання Steady Health).

15. Маріхуана. Куріння травички з підліткового віку викликає загальні нейропсихологічні розлади. Навіть після довгої перерви у курящих її підлітків функції мозку відновлюються не повністю. (Університет Дьюка).