Золоті правила спілкування, які повинен пам'ятати кожен

12.12.2012 20:34

 

  1. Не збирайте образи - це дорогого коштує. Необхідно навчитися прощати. Це потрібно не іншому, а, в першу чергу вам. Не обов'язково при цьому продовжувати спілкуватися з кривдником.
  2. Не ображайтеся на дітей, що вони вас не розуміють. Щоб зрозуміти, треба пройти той же життєвий шлях. Між вами велика часова дистанція. Так було і так буде. Проблема батьків і дітей - вічна проблема.
  3. Роблячи добро, не чекайте добра. Не очікуйте, що оточуючі повинні вас любити, поважати. Навчіться отримувати задоволення від того, що ви даєте і робіте добро тоді, коли є поклик душі, а не тоді, коли вас змушують. «Благословен той, хто нічого не чекає, тому що він ніколи не буде розчарований» (О.Попов).
  4. Не критикуйте! «Критика марна тому, що вона змушує людину оборонятися і, як правило, - прагнути виправдати себе. Критика небезпечна тому, що вона завдає удар по його гордині, зачіпає почуття власної значущості і викликає образу» (Д.Карнегі).
  5. Не сперечайтеся. Все одно нікому нічого не доведете. Кожен залишається при своєму. Все одно інший не зможе зрозуміти вас, тому що у нього інший життєвий досвід. «У світі існує тільки один спосіб одержати верх у суперечці - це ухилитися від неї» (Д.Карнегі).
  6. Не нав'язуйте своє минуле оточуючим, якщо вас про це не просять. Будь-що нав'язане дією, навіть любов - це агресія.
  7. Оцінюючи поведінку іншої людини, постарайтеся взяти до уваги ситуацію і обставини. Наш позитивний образ «Я» багато в чому пов'язаний з тим, що ми можемо пробачити собі неналежну поведінку, пославшись на несприятливу ситуацію й обставини, але не прощаємо іншого, будуючи його цілісний портрет, виходячи з ситуації і обставин.
  8. Не вимагайте і не чекайте від інших схожості з вами. Є різні «види» людей, що відрізняються різними рівнями свідомості і самосвідомості. Ці видові відмінності між людьми такі ж, як і між різними видами тварин (мурашка, слон, мавпа та ін.). Але навіть серед людей одного і того ж виду є індивідуальні відмінності. Тому не варто дивуватися різниці думок, вчинків, мотивів і цінностей.